Главная » Ароматичний сорт хмелю Гайдамацький
2009 » Март » 17 » 13:42
Ароматичний сорт хмелю Гайдамацький

Гайдамацький
– ароматичний сорт хмелю. Вихідну оригінальну рослину отримали шляхом валентних схрещувань поміж індукованого колхіцином тетраплоїда С1 сорту Юроп та диплоїдної чоловічої форми, носія спадкової плазми сортів Кескейд і Катс-Тайлс. В 1999 році занесений до Державного реєстру сортів України.
Сорт пізньостиглий з тривалістю вегетаційного періоду 136-145 днів. Зеленостеблі рослини Гайдамацького характеризуються інтенсивним ростом і розвитком вегетативних органів, сильною облистяністю, видовженими бічними пагонами (біля 1 м) та розростаються у циліндрічноподібні кущі. Листові платівки великих розмірів, темно-зеленого кольору, крупної зазубренності і розсіченності.
Шишки сорту зелено-золотисті, середніх розмірів, дуже щільні, за формою – овальні із загостреною верхівкою. Особливі відмінності Гайдамацького – стиснуте розміщення приквіткових і покривних лусочок в технічно зрілому суплідді та тонкий, ніжний і крихкий черешок, на якому утримуються шишки.
В умовах оптимального агрофону і своєчасного забезпечення необхідними елементами живлення з 1 га виробничих хмільників сорту Гайдамацький збирають 21-28 центнерів сухих шишок, в яких міститься 6,2-8,1% альфа-кислот. Сорт стійкий до враження найбільш розповсюдженими хворобами і шкідниками хмелю та має найвищий коефіцієнт розмноження при використанні традиційних способів і методів мікроклонування.
Шишки Гайдамацького можуть використовуватись для захмеління пивного сусла безпосередньо або перероблятися у хмелепрепарати.

Категория: Украинские сорта хмеля | Дата: 17.03.2009 | Просмотров: 817 | Добавил: humulus | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar