Главная » Статьи » Рынок хмеля

Львівщина приступила до збирання урожаю хмелю.
На території Львівської області розпочалась збирання хмелю. Область є одним із лідерів за кількістю виробленого хмелю в Україні. В регіоні вирощуванням займається чотири господарства, котрі 2008 року зібрали понад 140 тонн високоякісного ароматичного хмелю, що становить близько 20% урожаю хмелю в цілому по Україні.
За словами власника приватної агрофірми „Галицька” Ігора Юліановича Сех, основними труднощами, котрі виникали під час підготовки до збору врожаю було подорожчання пального та збільшення вартості комплектуючих запчастин та матеріалів до хмелезбиральної техніки. Яка, як відомо, є імпортного виробництва. „При збиранні урожаю в підприємства не виникає ніяких проблем.” – наголосив Ігор Юліанович. Повністю підтримує його й власник ПАФ „Щедрий урожай” Василь Теодозійович Гулягродський. За його словами прогнозований обсяг виробництва хмелепродукції збільшиться в порівнянні з 2008 роком на 30-35%.
Хмелевиробники Львівщини наголошують, що основною проблемою буде питання збуту хмелепродукції. „Незважаючи на державну програму розвитку хмелярства, сьогодні підприємства незахищенні від експорту хмелепродукції з Німеччини та Чехії в Україну. Уряд терміново повинен втрутитись в процес захисту національного виробника.” – коментує ситуацію головний директор НВП „Захід-хміль” Іван Михайлович Доскоч.
Не беручи до уваги економічну кризу, хмелярі дивляться на майбутнє з оптимізмом та очікують підтримки національних пивоварів. Це взаємна співпраця, на їх думку, буде перш за все економічно вигідна великим українським пивзаводам. Наразі, останні, експортують хмелепродукцію з-за кордону.

Відділ зв'язків із громадськістю НВП “Захід- хміль”
Роман Грица.


Категория: Рынок хмеля | Добавил: westhops (08.09.2009)
Просмотров: 1758 | Теги: збирання хмелю | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0

avatar